Tarihçe

TARİHÇEMİZ

 

2009 yılında "Konya'nın en prestijli dershanesi" iddiasıyla eğitim hayatına merhaba diyen PEM Dershaneleri, özellikle öğretmen kadrosundaki kalitesiyle ve öğrencilerine sağladığı olanaklarla faaliyet gösterdiği 6 yıl boyunca her yıl SBS'de Türkiye birincileri çıkararak alanında bir ilki gerçekleştirmiştir. Üniversite hazırlıkta ise sayısal alanda her 5 öğrencisinden birini tıp fakültelerine, eğit ağırlık alanında ise her 4 öğrencisinden birini hukuk fakültelerine yerleştirerek kalitesini kısa sürede ispatlamıştır.

Bu başarılarda büyük emeği geçen öğretmenler, Konya'nın eğitim çıtasını çok daha yukarılara çıkarmak, uluslararası standartlarda bir okul açmak için yeni bir heyecanla yola çıktı. Çok sayıdaki saygın eğitim kurumlarını gezip bu kurumların fiziki yapılarını ve eğitim programlarını inceledi. Eğitim uzmanı ve akademisyenlerle aylarca süren görüşmeler yaptı. Eğitim ile ilgili konferans ve panellere katıldı. Standartları aşmak için yüzlerce araştırma yazısını taradı, raporlar çıkardı.

Hem akademik hem spor hem de sanatsal başarılarıyla şehrimizi ulusal ve uluslararası alanlarda gururla temsil edecek olan PEMA Koleji; bugün anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise ile özel okul hayatına Konya'da merhaba demiştir. Şuna inanıyoruz ki PEMA Koleji önümüzdeki yıllarda dershanecilikte ispatladığı başarısını özel okul alanında da gösterip en iyi okul unvanına sahip olacak, tüm Türkiye'de tanınan bir kurum olacaktır.

PEMA, gelecek nesillerin eğitimine katkı sağlamak ve liderler yetiştirmek için yola çıkmıştır. Konya’da “en iyi” denilince adı en çok anılan ve artık “rekabet üstü” kabul edilen bu kurumun başarısının formülü, eğitime bakış açısı Atatürk'ün şu cümlesinde saklıdır: “Türk evladı, ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır!"